İNGİLİZCE İLE SINIRLARI AŞIN

İngilizce Fırsatların Dili: Altı ülkeye yayılan okulları ile Kaplan, dünyada uluslararası dil okulları arasında en yaygın ağa sahiptir. İster uluslararası alanda tanınan bir İngilizce yeterliliği, ister kısa, eğlenceli bir yurt dışı macerası ya da yoğun bir eğitim yılı olsun, kurslarımız hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak ve hayatınıza renk katmak için tasarlanmıştır. Biliyor muydunuz?

  •  Dünyanın dört bir yanındaki işe alım uzmanları, ileri seviyede İngilizce bilen potansiyel adayların öteki adaylara oranla %30-50 daha fazla ücret aldığını söylüyor.
  • Uluslararası yöneticilerin yaklaşık %70’i personelinin İngilizce öğrenmesi gerektiğini belirtiyor
  • Dünyanın en iyi on üniversitesinden dokuzu İngiltere veya Amerika’da yer alıyor ve İngilizce eğitim veriyor

İngilizce ile arzu ettiğiniz geleceğe ulaşabilirsiniz. Ve Kaplan ile, akıcı bir İngilizceye doğru yapacağınız yolculuğa uzmanların rehberliğinde çıkacaksınız.

Tam Yoğunlaşma Öğrenmenin En Hızlı Yolu: Bir dil, çevrenizde sürekli olarak kullanılırsa o dili daha hızlı özümseyebilirsiniz. Tüm kurslarımız sizi İngilizce konuşulan bir kültürün içine dahil ederek yaşayan dille doğrudan temas kurmanıza, sınıflarımızda ise uzman bir dil eğitimden faydalanmanıza olanak sağlar.

Geçtiğimiz yıl okullarımız 150 farklı ülkeden gelen öğrencileri ağırladı. Seçtiğiniz şehri birbirinden eğlenceli tur ve aktivitelerle keşfederken, ana dilinize dönmek istemeyeceksiniz. Birbirinden sıcak insanlardan oluşan uluslararası bir topluluğun parçası olarak İngilizce konuşulan harika bir şehirde yaşarken ne kadar hızlı öğrendiğinize siz de şaşıracaksınız.

Okullarımız ve Uzman Dil Eğitimi: Okullarımız her yönüyle sizin daha hızlı öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlandı: mevcudu az sınıflar, kapsamlı eğitim teknolojisi ve elbette birbirinden yetenekli İngilizce öğretmenlerimiz. Dinamik, farklı altyapılara sahip, yurt dışında eğitim almanın ne demek olduğunu bilen ve sizin potansiyelinizi en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacak tecrübeli öğretmenlerle çalışıyoruz. Tarihi binalarda, göz alıcı gökdelenlerde ve hayat dolu üniversite kampüslerinde yer alan okullarımız interaktif beyaz tahtalarla ve benzersiz karma eğitim sistemimiz K+ ile donatılmıştır.

Okul Ağımız ve Üniversiteye Yerleştirme Hizmeti (UPS): Kaplan’ın 250’den fazla anlaşmalı kolej ve üniversiteden oluşan ağından yararlanın. İngilizce öğrenmekle başlayıp İngilizce eğitim veren lisans programlarına veya mesleki eğitim olanaklarına geçiş yapmanıza yardımcı olabiliriz.

Üniversite ve bölüm seçmenize yardımcı olacağız; başvuru sürecinde size destek olup yol göstereceğiz ve İngilizce eğitiminin yanında akademik koçluk da sağlayacağız. UPS’i seçen öğrenciler, bir Şartlı Kabul Mektubu alacak ve tüm akademik koşulların sağlanması durumunda kayıt yaptırabilecek. Üniversiteye Yerleştirme Hizmetimizden yararlanmak için İngilizce kursunuzdan önce ya da kurs sırasında bize başvurabilirsiniz. UPS, okullarımızın çoğunda uzun dönem kayıtlı öğrencilerimiz için ücretsizdir.

Kurslarımız: İsterseniz iki hafta kadar kısa bir süre, isterseniz bir yıl süren yoğun dil eğitimimize katılarak bizden eğitim alabilirsiniz. Temel programlarımızın önemli bir bölümü ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir, genişletilebilir ve eklentilerle tamamlanabilir. Bir kursu tamamladığınızda, İngilizce yetkinliğinizin kanıtı olarak dünyanın dört bir yanındaki çoğu üniversitede geçerli ve başarı seviyenizi belgeleyen bir sertifika alacaksınız. TOEFL®, IELTS, Cambridge, GMAT® ve OET dahil olmak üzere uluslararası olarak tanınan farklı dil yeterliliğine yönelik uzman eğitim ve test çözme stratejileri sunuyoruz. Bununla birlikte küçük yaştaki öğrenciler için de özel programlar yürütüyoruz.

KAPLAN FARKI

Kaplan, 80 yıldır öğrencilerin potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Bağlantılar elde etmek, fırsatlar yaratmak ve yaşamları zenginleştirmek için dil eğitiminin gücüne inanıyoruz.

Güvenebileceğiniz Bir İsim: Stanley Kaplan, 1938 yılında New York’taki evlerinin bodrumunda öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olmak için bir etüt merkezi kurdu. Bu mütevazı başlangıcın ardından Kaplan Inc. dünyadaki en büyük eğitim ve öğretim kurumlarından biri haline geldi. Test hazırlık programlarımız, uluslararası ve profesyonel/kurumsal eğitim programlarımızın tamamı Stanley Kaplan tarafından oluşturulan mükemmellik geleneğini sürdürüyor. Günümüzde ise bir milyondan fazla öğrenciye akademik, profesyonel ve kişisel potansiyellerini gerçeğe dönüştürmelerinde yardımcı oluyoruz.

Güvenebileceğiniz Biri: Yolculuğunuzun her adımında yanı başınızda olacağız. Kurs başlamadan önce sınıflar, gündelik masraflar ve sigorta ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri size ileteceğiz. Dilerseniz güvenilir tedarikçilerimizden biriyle gerekli düzenlemeleri yapıp havalimanına vardığınızda sizi karşılamasını ve kalacağınız yere kadar size eşlik etmesini sağlayabiliriz. Öğrencilerin güvenliğinden ve rahatından tesiste yer alan özel personeller sorumludur. Ayrıca 7/24 hizmet veren acil durum hattı öğrenciler, ebeveynler ve acenteler tarafından kullanılabilir.

İngilizce Yaşanan Maceralar: Vahşi adalarda kanoya binerken, bir koalayı kucaklarken veya yerel bir yemeği pişirmeyi öğrenirken İngilizce öğrendiğinizi hayal edin. Kaplan’da sınıfta öğrenilenler, hayatı zenginleştiren dünyayı keşfetme deneyimleri ile tamamlanır ve pekiştirilir. Heyecan verici etkinliklerimiz ve yolculuklarımız, eğlence amaçlı olmasının yanında öğrenim yolculuğunun da önemli bir parçasıdır. Bulunduğunuz ülkenin sunduğu muhteşem deneyimlerden keyif alırken dili daha derinlemesine öğrenirsiniz, yerel kültürlerle ilgili daha fazla bilgi edinirsiniz, pratiğe ve tartışmalara doğal bir şekilde odaklanabilirsiniz. Kısa süre önce Stonehenge’i ziyaret ettiyseniz, Golden Gate Köprüsü’nden bisikletle geçtiyseniz veya Ontario dağlarında kayak yaptıysanız anlatacak çok şeyiniz olur!

Kendinizi Burada Hayal Edin: Yaşamınızı değiştirecek bir beceri edinmek ve hayatınızın yolculuğuna çıkmak arasında bir seçim yapmak zorunda değilsiniz. Okullarımız, göz alıcı şehirler, tarihi üniversite kentleri ve cennet gibi sahillerin hemen yanı başında kuruludur. Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’da hep ziyaret etmek isteyeceğiniz yerleri seçtik. Dünyanın en ikonik şehirlerinde sunduğumuz en az iki okul seçeneğiyle, en sevdiğiniz şehir simgelerinin veya faaliyetlerin çevresinde eğitiminize ve maceranıza başlayabilirsiniz. Örneğin Empire State Binası’nın 63. katındaki okulumuzun manzarası muhteşemdir; ancak yükseklikten hoşlanmıyorsanız SoHo’nun eğlenceli sokaklarında New York’un keyfine varabilirsiniz.

Kendinizi Evinizde Hissedin: Turistik yerler görmek ve İngilizce bilginizi hızla katlamak keyifli olmasına karşın dinlenebileceğiniz bir yer olması da çok önemlidir. Bu yüzden size modern öğrenci yurtları ve tamamen kontrollü ortamlarda ailelerle birlikte kalma olanağı sunuyoruz. Konforunuz göz önünde bulundurularak dikkatle seçilen öğrenci yurtlarımızın büyük bir kısmı oda içerisinde banyo, size özel mutfak ve tesis içi spor salonu erişimi gibi özelliklere sahiptir. Böylece diğer öğrencilerle sosyalleşirken aynı zamanda kendi alanınıza sahip olmanın verdiği bağımsızlığı da tadabileceksiniz.

Bir aile ile kaldığınızda gerçek bir evin sağladığı tüm konforun yanında dili derinlemesine öğrenecek, ülkede yaşayan kişilerle konuşarak her gün İngilizcenizi biraz daha geliştireceksiniz.

EĞİTİME BENZERSİZ YAKLAŞIMIMIZ

Kaplan’da uzmanlar eşliğinde yoğun bir eğitimin İngilizce öğrenmenin en etkili yolu olduğuna inanıyoruz. Yoğun pratik, en modern eğitim metotları ve her yerden erişebileceğiniz ileri müfredatımız ile size kusursuz bir öğrenme deneyimi sunuyoruz. Her gün şehrinizde harika tecrübeler edinirken kendinizi derste öğrendiklerinizi pekiştirirken ve birçok yeni kelime öğrenirken bulacaksınız.

Kendini Adamış Öğretmenler: Konularına son derece hakim ve size ilham verecek, sizi motive edecek öğretmenler seçiyoruz. Öğretmenlerimiz, sizi gerçek yaşamda karşılaşacağınız İngilizceye hazırlamak üzere tasarlanan eğlenceli ve interaktif dersler ile sizi motive etmeye kendilerini adamanın yanı sıra öğrencilerin karmaşık fikirleri anlamasına yardımcı olmaktan da büyük keyif alır. Sınıf mevcudunun az olması öğretmenlerimizin sizi bir birey olarak tanımasına olanak sağlar ve size uygun, kişisel bir öğrenim stratejisi oluşturulmasına yardımcı olur.

360⁰ Eğitim: Eğitim materyallerimizi sürekli yenileyerek derslerin güncel kalmasını sağlıyoruz; örneğin, sınıftaki etkinlikler güncel haberlerden veya yakın zamanda vizyona girmiş bir film ile ilgili olabilir. Öğrenme sürecinizin modern ve kusursuz olmasını sağlamak üzere en yeni teknolojilerden yararlanırken sınıf içi öğrenimden ev ödevlerine geçişin mümkün olduğunca sorunsuz olması için çalışıyoruz. Kurs kitaplarınız ve ders planlarınızla beraber ilerleyen çevrimiçi eğitim materyallerimizin yer aldığı paket istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde ilerleme kaydetmenizi sağlar.

Son Teknoloji Tesisler: Okullarımızın tamamında kapsamlı K+ müfredatının alıştırmalarını hayata geçirmek için son teknoloji interaktif beyaz tahtalar yer almaktadır. Multimedya laboratuvarlarımız, e-postalarınızı kontrol edebileceğiniz bir yer olmanın ötesinde sınıfta öğrendikleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak üzere interaktif çevrimiçi araçlarla donatılmıştır. Okullarımızın büyük bir kısmı öğrencilerin kullanması için Chromebook sunmaktadır.

KARŞINIZDA K+

Benzersiz karma eğitim sistemimiz; dijital, metin tabanlı ve karşılıklı eğitim yöntemlerinin güçlü yanlarından yararlanmak üzere uluslararası uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanmıştır. Kitaplarımız, çevrimiçi kaynaklarımız ve kulüplerimiz birlikte çalışarak sınıfta, hareket halinde ve evde hızla öğrenmenize yardımcı olur.

Kaplan’da eğitiminizi tamamladıktan sonra bile K+ Online ve K+ Online Extra aboneliği ile alıştırma yapmaya devam edebilir ve becerilerinizi güncel tutabilirsiniz.

K+ CEFR (Avrupa Ortak Dil Kriterleri) seviyeleri ile uyumludur.

K+ Course Boooks: Özel K+ Kurs Kitapları eğitim yolculuğunuza gerçek dünya senaryolarına dayanan ilgili ve güncel içerik ile yön verir. İlginç konular ve alıştırmalar adım adım özgüven kazanmanızı sağlayacak. Her iki haftada bir yeni bir kurs kitabı edineceksiniz. Beş kitabın ardından bir sonraki seviyeye geçebilirsiniz.

K+ Learning Clubs: Aynı anda hem sosyalleşin hem de dil becerilerinizi pratiğe dökün. Bir hafta boyunca öğretmenlerimizin öncülüğündeki kulüpler telaffuz veya kelime dağarcığı gibi belirli dil sorunlarına odaklanmanızı sağlayacak; İngilizcenizi pekiştirirken yeni bir yetenek ya da gastronomi, fotoğrafçılık gibi hobiler edinebilirsiniz. Genel K+ Eğitim Kulüpleri arasında Okuma, Münazara, Diyalog ve Yaşam Becerileri kulüpleri yer alır.

K+ Online: Sınavlardan aldığınız notları takip edin, çevrimiçi dil bilgisi kataloğunda arama yapın ve öğrendiğiniz konularla ilgili anlatımları gözden geçirin. Etkinlikler, oyunlar ve sınavlar sınıftaki gelişiminizi pekiştirmenizi sağlarken ödevler ve alıştırmalar ile ilgili de anında geri bildirim alırsınız.

K+ Online Extra: Yeni dil bilgisi ve kelime alıştırmaları, interaktif sorular, videolar ve sesli örnekler ile sınıfta yaptıklarınızın ötesine geçin. K+ Online Extra deneyimini güçlü ve zayıf yönlerinize göre düzenleyebilirsiniz; tüm gelişiminiz otomatik olarak kişisel hesabınıza kaydedilir.

KITE ADAPTİF ÇEVRİMİÇİ DEĞERLENDİRME

KITE; yanıtlarınıza göre uyarlanan, güçlü ve zayıf yönlerinizi son derece doğru şekilde ortaya koymak üzere siz ilerledikçe soruların zorluğunu ayarlayan gelişmiş bir test sistemidir. İhtiyaçlarınızın anlaşılmasını, doğru sınıfa yerleşmenizi ve öğrenme deneyiminizin size göre düzenlenmesini sağlar. KITE ile İngilizce seviyenizi evinizden ayrılmadan, okulumuza vardığınızda ve seviye atlamaya hazır olduğunuzda değerlendireceğiz.

KAPLAN'IN SEVİYE ATLAMA GARANTİSİ

Amerika, İngiltere, İrlanda ve Kanada’da verdiğimiz İngilizce kurslarının eğitim yöntemlerine o kadar güveniyoruz ki, size bir söz veriyoruz. Bizimle 10 hafta yoğun İngilizce eğitimi alın, derslere katılım sağlayın ve sizden istendiği şekilde ödevlerinizi tamamlayın; dilde en az bir üst yetkinlik seviyesine atlayacaksınız. Bununla birlikte, gereklilikleri yerine getirir, ancak bu hedefe ulaşamazsanız, dört haftalık ekstra eğitimi de size ücretsiz sunacağız.

NE KADAR İLERLEME KAYDEDERİM?

Kursunuz başlarken, son derece hassas ve uyarlanabilir test sistemimiz KITE ile İngilizce seviyenizi değerlendireceğiz. Bu test sistemi, ihtiyaçlarınızın anlaşılmasını, doğru seviyedeki bir sınıfa yerleşmenizi ve öğrenme deneyiminizin size göre düzenlenmesini sağlar. Her 5 ila 10 hafta arasında seviye testleri ile kaydettiğiniz ilerlemeyi ölçmeye de devam edeceğiz. Altı dil seviyemiz, CEFR (Avrupa Ortak Dil Kriterleri) seviyeleri ile uyumludur.